LAYSTALL ENGINEERING

Wolverhampton, İngiltere merkezli Laystall Engineering silindir gömlek fabrikası, dünya çapında silindir gömlekleri üretmekte olup İngiltere'deki en büyük özel silindir gömlek işletmelerinden biri haline gelmiştir.

Laystall, minimum 1mm et kalınlığına ve sert krom kaplamaya sahip bir dizi Cromard® çelik silindir gömlekleri üretmektedir.

Cromard® Silindir gömlekleri Laystall Engineering'in geliştirdiği tescilli bir teknolojidir. Sert krom kaplı gömleklerin yüksek hızlı dört zamanlı dizel ve benzinli motorlara uygulanması ile bütün dünyada motor üreticileri nezdinde popülaritesini artırmıştır.

Motor kullanım ömrü günümüzde daha önem kazanıyor; Ekonomik olarak motor tamir masraflarının artması sebebiyle modern dizel motorda diğer bileşen parçalarının ömrünün uzatılmasıyla motor ömrü belirgin bir şekilde artmıştır. Cromard® Sert krom kaplamalı gömlekler sayesinde motor ömrü daha da uzamıştır. Dizel motorların daha da geliştirilmesiyle, turbo şarjlı motorlarda yüksek sıcaklıklara dayanabilen ve yıpranmayı önleyebilen silindir motor gömleklerine ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Cromard® Sert krom kaplı gömlekler, bu koşullar altında dört zamanlı motorlarda kendini kanıtlamıştır.

placeholder

placeholder