SIK SORULAN SORULAR

Firmamıza en çok sorulan bazı sorular aşağıda yer almıştır

Perakende satışınız var mıdır? Kendi iş makinemiz için yedek parça tedarik edebilir miyiz?

Maalesef sadece bayi usulü yedek parça dağıtımı yapmaktayız. Ama kendi aracınız ya da makineniz için ihtiyaç duyduğunuz yedek parçanın hangisi olduğu konusunda destek veriyoruz. Aracın modelini ya da motor seri no.sunu bildirdiğiniz taktirde doğru yedek parçayı hangi beyimizden alabileceğiniz konusunda yardımcı oluyoruz.

Garanti Koşulları ve Şartları

Köseoğlu Otomotiv'in satışa sunduğu ürünler de yalnızca üretici firmaların garantileri ve şartları geçerlidir.

Bilindiği gibi ürünlerin garanti kapsamına girmesi için gerekli montaj ve kullanım kurallarına uyulması gerekir. Özellikle motor parçalarının garanti kapsamına girmesi için, yetkili ustalar tarafından motor üreticisinin belirtmiş olduğu teknik şartlar altında montaj yapılması, kullanıcının da servis aralıklarına kesinlikle uyması gerekmektedir. Motorlar birçok parçanın birleşmesi ve bir biri ile etkileşimi içinde çalışır. Dolayısıyla ile diğer parçalarında aynı kalitede olması gerekir.

Örnek, arıza yapmış bir Turboşarj orijinal parça olarak yenilediniz. Fakat kaliteli hava filtresi kullanmazsanız veya yağ değişim süresini geçirirseniz orijinal turboşarjın bile arızalanması kaçınılmazdır. Örnek, yeni jenerasyon yağ soğutucusunu yenilediniz. Gerekli şartlara uygun antifriz kullanmazsanız, hassas olduğu için tıkanma yapması kaçınılmazdır.

Yedek parça dağıtımını nasıl yapıyorsunuz?

Köseoğlu Otomotiv, İstanbul'da bulunan 2000'den fazla metrekarelik depo tesisine sahiptir. Milyonlarca Euro değerinde çok geniş stok tutmaktayız. Aras Kargo ile indirimli fiyatlarla Türkiye' deki yerel müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt veriyoruz.

Orjinal Yedek Parça Nedir? OEM parça veya aftermarket parça nedir? Hangisini kullanmak doğrudur?

Bilindiği gibi araç üreticileri, araçları üretirken yaklaşık %60 - %70 parçayı yedek parça üreticilerinden tedarik ederler.. (Örnek; FORD marka bir araç üretilirken pistonu ya MAHLE ya da FEDERAL MOGUL'dan alır. Kendi tesislerinde piston üretimi yoktur)

İşte bu araç üretilirken kullanılan yedek parçaya orijinal Yedek Parça diyoruz. Araç üreticisinin kendi kutusunda olsun ya da olmasın orijinal yedek parçadır. Yedek parça üreticileri, bu ürünleri yapmış oldukları anlaşmaya istinaden kendi dağıtım ağı ile aynı parçayı piyasaya dağıtırlar. Bu parçalar genelde araç üreticisinin Logosunu taşımaz. Üreticisinin ya da dağıtıcısını kendi markası ile piyasaya sürülür. Biz Köseoğlu Otomotiv olarak bu ürünleri ya üreticisin markası ile yada kendi markamız olan GP markası ile piyasaya sunuyoruz.